Bramy garażowe wahadłowe

Home  /   Bramy garażowe wahadłowe
Bramy garażowe wahadłowe

   Brama garażowa wahadłowa jest obecnie na rynku jednym z najbardziej niezawodnych systemów otwierania i zamykania. Są łatwe w obsłudze, dobrze zatrzymują ciepło i są odporne na zużycie. Łączą w sobie, jakość i bezpieczeństwo obsługi, piękny wygląd i wygodę. Główną cechą konstrukcyjną jest maksymalna wytrzymałość przy minimalnej wadze. Skrzydło bramy jest jednoczęściową konstrukcją, która w momencie otwierania najpierw trochę się wysuwa do przodu, a następnie całkowicie unosi do sufitu. Po zamknięciu skrzydło jest równoległe do sufitu i podłogi.

Budowa bramy garażowej wahadłowej

   Po otwarciu skrzydło bramy obraca się wokół osi przechodzącej pośrodku skrzydła drzwi, przesuwając się z pozycji pionowej do poziomej i odwrotnie. W stanie otwartym połowa konstrukcji wychodzi na zewnątrz, tworząc daszek nad otworem garażu. Brama może mieć standardowe rozmiary lub być przeznaczona do dużych otworów.

   Listwy, z których wykonana jest brama garażowa wahadłowa mogą być wykonane z blachy profilowanej, jest to najtańszy i popularny sposób dekoracji bramy. Mogą również być wykonane z sidingu, jest to materiał o estetycznym wyglądzie, różni się od profilowanego arkusza brakiem widocznych połączeń, może być ułożony poziomo lub pionowo. Panel warstwowy to doskonała izolacja termiczna. Najczęściej dostępny jest duży wybór kolorów, tekstur i wzorów. Wykończenie z drewna również jest wykorzystywane na listwy bramy garażowej wahadłowej.

   Podstawą produktu jest środkowe skrzydło, które jest wprawiane w ruch poprzez podniesienie dźwigni i sprężyn naciągowych. Niezawodna automatyzacja może znacznie uprościć proces otwierania i zamykania bramy. Konstrukcja bramy garażowej wahadłowej może się różnić w zależności od modelu, rodzaju profilu i opcji wypełnienia. Systemy bram wytrzymają kilkanaście lat, nawet przy intensywnym użytkowaniu.

Bramy garażowe wahadłowe w tym samym stylu, co elewacja

Bramy garażowe wahadłowe
Bramy garażowe wahadłowe

   Bramy garażowe wahadłowe http://www.nowakbramy.pl/oferta/przemyslowe/ można instalować zgodnie z fasadą, a stosując to samo wykończenie bram i ścian budynku, łatwo jest stworzyć niesamowitą ciągłość wizualną architektury budynku. Otwieranie i zamykanie bram po prostu magicznie pojawi się i zniknie w ten sam sposób, łącząc się ze ścianą. W takich projektach montaż bramy może zostać podzielony na kilka etapów: najpierw montowana jest rama drzwi, następnie samodzielnie wykonuje się wykończenie drzwi, a następnie instalatorzy finalizują mechaniczną część bramy i automatyzację.

Plusy bram garażowych wahadłowych

  • Bramy wahadłowe nie mają prowadnic i wsporników do ich mocowania, więc garaż nie ma takiego samego przemysłowego wyglądu, jak w przypadku konstrukcji segmentowych. Sufit garażu może być dowolny: z panelami sufitowymi, a nawet naprężeniem.
  • Każda opcja wykończenia. Tworzenie oryginalnego projektu z drewnianymi wykończeniami i innymi materiałami. Nie trzeba ograniczać swojej wyobraźni, brama może nawet szklana.
  • Zabezpieczenie przed włamaniem. Wykończenie skrzydła drzwi może być wykonane z blachy o grubości 2-5 mm, gdy standardowa grubość stalowej bramy segmentowej wynosi 0,5 mm.
  • Montaż w dowolnym otworze. Bramy garażowe wahadłowe są dobrą alternatywą, gdy konstrukcje przekrojowe nie są możliwe (niewystarczające lub brak sufitu, wąskie ramiona, wystające konstrukcje na suficie itp.)
  • Niezawodność. Prosta konstrukcja i brak licznych mechanizmów. Wszystko to sprawia, że brama wahadłowa jest bardzo niezawodna, jest to szczególnie widoczne w zastosowaniach przemysłowych.
  • Oszczędność miejsca. W porównaniu do bram skrzydłowych, bramy garażowe wahadłowe w górę i w dół są idealne do obiektów, w których wejście zajmuje niewielki obszar lub wejście odbywa się bezpośrednio z chodnika.
  • Izolacja termiczna. Nawet podczas ocieplania bram wahadłowych właściwości izolacji termicznej konstrukcji, jako całości będą niższe niż w przypadku bram segmentowych, ale znacznie wyższe niż w przypadku bram rolowanych.

Automatyka bram garażowych wahadłowych

   Jeśli wyposaży się bramy garażowe wahadłowe w automatykę, ich poziom komfortu znacznie wzrośnie. Nie trzeba będzie wychodzić z domu ani samochodu, aby ręcznie otworzyć lub zamknąć bramę, wystarczy jedno kliknięcie przycisku pilota. Możliwe jest zautomatyzowanie bram uchylnych w dowolnym momencie po instalacji za pomocą tych samych napędów, co bramy segmentowe.

  Napęd elektryczny zwykle stosuje się dwa dyski, umieszczone po jednym z dwóch stron. Jeśli w otworze znajduje się brama, napęd nie będzie z nią kolidował. Lampka sygnalizacyjna wskazuje, że brama lub elementy mechaniczne bramy są w ruchu. Fotokomórki Zapewniają bezpieczeństwo, jeśli w otworze znajduje się osoba, samochód lub inna przeszkoda, ruch skrzydła drzwi jest natychmiast zablokowany.

   Dziś, przy pomocy nowoczesnych technologii, producenci stworzyli bramy wahadłowe, biorąc pod uwagę wszystkie potrzeby właścicieli garaży, w których są instalowane. Ostatnio takie projekty stają się coraz bardziej popularne i są instalowane nie tylko w budynkach, w których przechowywane są samochody, ale także w pomieszczeniach technicznych, na przykład w zakładach produkcyjnych o małym natężeniu ruchu.

 

Polecane do przeczytanie :
https://www.9478.pl/bramy-garazowe-kluczem-estetycznie-wygladajacego-domu/
https://www.medisines.pl/bramy-garazowe-w-jakie-zainwestowac/
https://www.victorinox.warszawa.pl/innowacyjne-rozwiazania-w-bramach-garazowych/