Impreza integracyjna inwestycją w przyszłość firmy?

Home  /   Impreza integracyjna inwestycją w przyszłość firmy?
Impreza integracyjna inwestycją w przyszłość firmy?

Jako pracodawca i właściciel dużego przedsiębiorstwa zastanawiasz się czy zorganizowanie imprezy integracyjnej dla Twoich pracowników będzie dobrym rozwiązaniem, które zaowocuje w przyszłości? Chcesz wiedzieć jaki jest główny cel tego przedsięwzięcia oraz jakich efektów możesz się spodziewać? Dzisiaj zajmiemy się omówieniem tematu imprez integracyjnych pod kątem korzyści dla pracodawców, podpowiemy Ci także kto powinien się zająć organizacją spotkania dla Twojej kadry pracowniczej.

Czy organizowanie imprez integracyjnych się opłaca?

To pytanie pojawia się w głowie każdego pracodawcy, który właśnie skompletował nowy zespół pracowników i przymierza się do podjęcia pierwszych kroków w celu zaplanowania imprezy lub wyjazdu integracyjnego. Jaka jest zatem odpowiedź? Organizowanie imprez dla pracowników w ostatnich miesiącach zdecydowanie zyskało na popularności i to nie bez powodu. Zgrany zespół pracuje wydajniej i efektywniej co za tym idzie, zyski firmy są większe. Chyba nie musimy mówić jakie zyski przynosi firma, w której pracownicy są wrogo nastawieni względem siebie? Wzajemne wsparcie, zrozumienie i współpraca jest niezwykle ważna w funkcjonowaniu działalności gospodarczej.

Właśnie też z tego powodu na organizowanie imprez integracyjnych decydują się nie tylko właściciele dużych przedsiębiorstw ale także i właściciele małych firm, tych nowozałożonych jak i z wieloletnim stażem działalności. Integrować powinni się nie tylko nowi pracownicy, staremu zespołowi wspólny wypad nad morze z pewnością się przyda!

Pracodawcy również nie powinni stronić od tego typu zabaw, lepszy kontakt z pracownikami ułatwia kierowanie całym zespołem.

Główne zalety organizacji imprez integracyjnych

Pierwszą i najważniejszą zaletą zorganizowania imprezy integracyjnej jest zbudowanie zgranej, pełnej entuzjazmu kadry pracowniczej. Uczestnicy zabawy, spędzając ze sobą więcej czasu w luźnej atmosferze mogą się lepiej poznać i zaprzyjaźnić. Zgrany zespół pracowników, będzie lepiej i efektywniej współpracować ze sobą. Nieustające konflikty i nieporozumienia negatywnie wypływają na samopoczucie całej kadry.

Kolejnym plusem jest relaks i odprężenie pracowników. Większość z wykonywanych obowiązków zawodowych wiąże się z dużym stresem, poddenerwowany pracownik nie jest w stanie myśleć w sposób racjonalny. Zły nastrój jednego zatrudnionego udzielać się może całej reszcie i zaburzać prawidłowe funkcjonowanie całego zespołu. Na imprezach integracyjnych pracownicy mają okazję do prawdziwego odpoczynku i oderwania się od spraw związanych z codzienną pracą.

Choć impreza organizacyjna kojarzy nam się przede wszystkim z dobrą zabawą to jest to także rewelacyjny sposób na doszkolenie pracowników. Kilkudniowy wyjazd bogaty powinien być nie tylko w różnego rodzaju atrakcje i rozrywki ale także w szkolenia i kursy, które mieć powinny nieco bardziej mniej oficjalną formę, dzięki temu nie będą kojarzyć się z przykrym obowiązkiem. W ten prosty sposób pracodawcy łączą przyjemne z pożytecznym.

Po zakończeniu spotkania integracyjnego pracownicy będą wypoczęci, zrelaksowani, zgrani, zmotywowani i gotowi do dalszego działania. W firmie zapanuje ład, spokój i porządek, którego pozytywne efekty pojawią się już w niedługim czasie.

Czy warto skorzystać z usług agencji eventowych?

Zarządzając dużym przedsiębiorstwem zorganizowanie imprezy integracyjnej pozostawić można osobie, zajmującej się dbaniem o wizerunek firmy. Z reguły jest to pracownik działu PR – Public Relations. Z kolei właściciele mniejszych firm ten ciężar biorą na swoje barki. Jednak niezależnie od tego kto będzie planował spotkanie integracyjne dla pracowników, skorzystać można z pomocy profesjonalnej agencji eventowej. Te obecnie znajdują się praktycznie w każdym mieście i z tygodnia na tydzień cieszą się coraz większą popularnością.

Za tę usługę jak za każdą inną należy zapłacić, koszt pracy agencji szacuje się na 500-800 zł, do tego dochodzą także wydatki związane z miejscem organizacji imprezy integracyjnej, rodzajem motywu przewodniego, liczby uczestników, czasu trwania spotkania itp. Główną zaletą powierzenia tego zadania profesjonalnej firmie jest oszczędność czasu oraz perfekcyjne zaplanowanie wspólnego czasu kadry pracowniczej.

Najlepszym sposobem na znalezienie agencji eventowej oferującej usługę organizowania imprez integracyjnych jest skorzystanie z wyszukiwarki internetowej. Znajduje się tam nie tylko oferta ale również cennik i opinie innych użytkowników.

Podsumowując, organizowanie imprez integracyjnych dla swoich pracowników ma wiele zalet i korzyści. Wspólnie spędzony czas pozytywnie nastraja do dalszej pracy, rozwiązuje zaistniałe konflikty, ogólnie rzecz ujmując – poprawia stosunki międzyludzkie. Efektem tego jest nie tylko odprężenie się kadry pracowniczej ale przede wszystkim zdecydowana poprawa jakości pracy osób zatrudnionych. Zgrany zespół pracowników przyniesie Ci korzyści w postaci zwiększenia miesięcznych przychodów.