Jak palić bongo?

Home  /   Jak palić bongo?
Jak palić bongo?

Każdy od czasu do czasu ma ochotę nieco się rozerwać, zrelaksować i zapomnieć o codziennym stresie. Sposobów na to jest wiele i jednym z nich jest przykładowo palenie bongo. Jest to coś, co szczególnie zyskało popularność wśród młodych osób. Palenie za pomocą bongo ma wiele zalet i dla niektórych, jest po prostu swego rodzaju rytuałem.

Czym jest bongo?

Dla niektórych ta nazwa może nic nie mówić, jednak jeśli już ktoś pomyśli o fajce wodnej, to wszystko może stać się nieco jaśniejsze. Z bongo można spotkać się w wielu sklepach, szczególnie tymi, w których można kupić używki, lecz także na pewno nieraz bongo mignęło na ekranie telewizora, podczas oglądania filmu.

Choć wiele osób zapewne myśli, że bongo służy tylko i wyłącznie do palenia pewnego narkotyku, to tak naprawdę, w bongo sklep można się dowiedzieć, że jest to po prostu urządzenie, które służy do palenia różnego rodzaju suszu z ziół, a więc są do niego przygotowywane różne mieszanki.

Zasada działania bongo nie jest wcale trudna do zrozumienia. Jest to urządzenie, które za pomocą pary wodnej, oczyszcza palone zioła z toksyn, które one zawierają w sobie. Para wodna już od dawna znana jest właśnie ze swoich oczyszczających działalności i właśnie w tym urządzeniu zostały wykorzystane jej predyspozycje. Osoba, która chce palić bongo, podpala susz, którego dym przechodzi przez specjalną komorę, w której jest on pozbawiany toksyn i dopiero trafia do płuc.

Gdzie można kupić bongo?

Sklepy z bongo istnieją zarówno stacjonarne, jak i internetowe. Nie różnią się one między sobą zbytnio, lecz wiadomo, że w sklepach stacjonarnych, wszystko można zobaczyć osobiście, a jeśli sprzedawca zna się na tym, co sprzedaje, to można również od niego zyskać jakieś ciekawe wskazówki. Nie warto ograniczać się do jednego bongo ponieważ jest wiele propozycji takich jak np. bongo lodowe czy z filtracją.

Sklep z bongo najlepiej jest zawsze wybierać taki, w którym wiadomo, że można wybierać spośród różnych urządzeń i różnej jakości. Nie warto iść do sklepu, gdzie bongo niby jest na sprzedaż, lecz tak naprawdę wygląda wyłącznie, jak ozdoba witryny. Wiadomo wtedy, że sprzedawca niekoniecznie zna się na tych urządzenia i raczej nie sprzedaje ich dużo. Warto kupować w sklepach z bongo, gdzie wiadomo, że sprzedawcy znają się na rzeczy, ponieważ wtedy można na przykład dowiedzieć się, jakie bongo kupić, by jak najlepiej oczyszczony został dym.

Jak używać bongo?

Korzystanie z bongo wcale nie jest takie trudne, jak to się może niektórym wydawać. Jednak warto trzymać się kilku zasad, aby było to bezpieczne i aby na pewno uzyskać oczekiwany efekt, a także przypadkiem nie uszkodzić bongo, ani siebie.

Na początku należy przez ustnik napełnić cybuch wodą do około 2/3 długości. Temperatura wody zależy od preferencji, jednak na początku można wybrać temperaturę pokojową, a wraz z nabieraniem doświadczenia po prostu manipulować tą temperaturą dowolnie.

W niektórych sklepach z bongo można dostać takie urządzenia, które posiadają dodatkowe dyfuzory i wtedy je również należy napełnić wodą. Ich działanie wspomaga oczyszczanie dymu z toksyn, a więc efekty są jeszcze lepsze.

W bongo można jeszcze dodatkowo używać kostki lodu, jeśli jest ono oczywiście na to przygotowane. Warto w sklepie z bongo zapytać właśnie o takie urządzenie, ponieważ dzięki temu dym, który wydostaje się z bongo, jest chłodniejszy i łagodniejszy. Dzięki temu jest o wiele mniejsza szansa na to, że dym podrażni gardło.

Zanim jeszcze w bongo zostanie użyty susz, należy wykonać testowe zaciągnięcie. Jeśli bąbelki wody będą wyczuwalne na ustach, to należy odlać nieco wody i powtórzyć test i tak aż do skutku, aby woda nie była wyczuwalna.

Następnym krokiem jest przygotowanie suszu do palenia. Nie powinien on posiadać liści ani łodyg, a jeśli jednak w jakiś sposób one się tam znalazły, to najlepiej jest przemielić susz przez młynek.

Teraz już przygotowany susz można nabić do cybucha, lecz nie należy go ubijać, aby ułożyć większą ilość, ponieważ przez to zostanie utrudnione spalanie.

Teraz już można relaksować się przy bongo. Susz podpalamy i możemy delektować się czystym, wolnym od toksyn dymem.

Oczywiście wiadomo, że nie da się uzyskać w 100% czystego dymu, ponieważ pewne toksyny zawsze jakoś się przedostaną, lecz i tak dzięki użyciu bongo, można zauważyć znaczną poprawę.

Dla kogo jest bongo?

W sklepach z bongo nie istnieją żadne ograniczenia wiekowe, dla osób, które chciałyby kupić bongo. Sprawa jednak wygląda nieco inaczej już z materiałem do palenia, ponieważ tutaj w zależności od tego, jaki on będzie i jaka będzie jego zawartość, wymagana będzie przy zakupie czasem pełnoletność.

Bongo to przede wszystkim urządzenie dla osób, które chcą się zrelaksować, poczuć coś innego, niż zwykłe palenie i po prostu zapomnieć o codziennym świecie. Warto czasem spotkać się ze znajomymi, usiąść w kółku i wspólnie palić bongo, ciesząc się swoim towarzystwem. W sklepach z bongo można co jakiś czas znaleźć do niego jakieś dodatki, czy też co jakiś czas zmieniać bongo na lepsze, aby otrzymywać efekty jeszcze lepszej jakości.