Najchętniej wybierane zabiegi medycyny estetycznej przez kobiety

Home  /   Najchętniej wybierane zabiegi medycyny estetycznej przez kobiety
Najchętniej wybierane zabiegi medycyny estetycznej przez kobiety

Zabiegi wykonywane w gabinetach medycyny estetycznej nie wychodzą z mody od wielu lat. Pozwalają one na korekcje zmian zachodzących w naszej skórze, dzięki którym skóra wygląda na młodszą i zdrowszą.  W dzisiejszym artykule przedstawimy najpopularniejsze zabiegi, którym poddają się kobiety. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym od wielu lat nie przestaje cieszyć się popularnością, głównie wśród płci żeńskiej. Jest to zabieg wykonywany w każdym wieku, ze względu na wąską czerwień wargową. Zdarza się, że panie o pełnych ustach również pojawiają się w na tego rodzaju zabieg ze względu na to, że kwas hialuronowy bardzo mocno nawilża skórę. W medycynie estetycznej tego rodzaju zabieg odbywa się przy znieczuleniu maścią i trwa około 15 minut. 

Mikrodermabrazja 

Mikrodermabrazja ma na celu usunięcie martwej warstwy naskórka. Martwy naskórek powoduje że skóra jest szara, pozbawiona blasku oraz wygląda na zmęczoną. Zrogowaciały naskórek powoduje, że na twarzy mogą powstać stany zapalne, dlatego też należy regularnie go usuwać. Peeling, który wykonywany jest w domu czasami nie wystarczy, dlatego warto skorzystać z tego rodzaju zabiegu. Wykonywany jest za pomocą urządzenia, który poprzez głowicę usuwa naskórek. Rodzaj zabiegu jest uzależniony od typu skóry. Jest on całkowicie bezpieczny a czas trwania zabiegu wynosi około godziny.

Nici liftingujące 

Nici to świetne rozwiązanie gdy zależy nam na podciągnięciu skóry lub wymodelowaniu owalu twarzy. Nici używane są głównie po 30 roku życia, ale zdarza się, że kobiety wcześniej decydują się na zabieg. Są one skonstruowane w ten sposób, że po kilku miesiącach rozpuszczają się, a efekt widoczny jest do dwóch lat. Wraz z wiekiem skóra traci na jędrności. Nici powodują, że jest ona naciągnięta. Tego rodzaju zabieg sprawdza się w okolicy żuchwy, policzków lub okolice brwi. Zabieg tak jak w przypadku powiększenia ust odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa kilkanaście minut. Cena takiego zabiegu zależy od ilości założonych Nici. Ceny zaczynają się już od około 1000 złotych.

Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg, który wykonuje się na skórze szarej oraz z oznakami starzenia. Jest to zabieg od lat bardzo popularny, wykonywany na różnych obszarach skóry: twarzy, szyja, dekolt. Także podczas problemów z rozstępami lub cellulitem medycyna estetyczna radzi sobie właśnie w ten sposób. Zabieg ten jest niezwykle bezpieczny, nie pozostawiający skutków ubocznych.  Wykonywany jest za pomocą igły poprzez mikro kłucia. Pozwala to na wprowadzenie preparatu w głębsze warstwy skóry, dzięki temu efekt widoczny niemalże od razu. Należy pamiętać, że 2 dni po zabiegu nie należy się opalać.  

Laserowa depilacja

Niechciane włoski to problem wielu osób. W niektórych przypadkach zdarza się, że maszynka oraz wosk nie skutkują. Włosy zbyt szybko odrastają lub wrastają, co powoduje, że na skórze pojawiają się stany zapalne, które trudne są do usunięcia lub blizny. Na pomoc przychodzi depilacja laserowa. W gabinetach medycyny estetycznej jest to coraz częściej wykonywany zabieg przez panie, a także panów. Jest to zabieg, które po kilku seriach przynosi efekty. Po wykonanej serii zabiegów należy chodzić na zabiegi podtrzymujące. Do zabiegu najlepiej mieć jak najciemniejsze włosy oraz jasną skórę. W przypadku jasnych włosów tego rodzaju depilacja może nie dać oczekiwanych rezultatów. Obecnie pojawiają się lasery dostosowane do jasnych włosów, ale nie wszystkie gabinety są w nie wyposażone. Średnia cena jednego zabiegu konkretnej partii ciała wynosi około 200 złotych. 

Redukcja zmarszczek toksyną botulinową

Wraz z wiekiem na skórze pojawia się coraz więcej zmarszczek. W takim przypadku na ratunek przychodzi toksyna botulinowa. Tak zwany botoks jest wykorzystywany w medycynie estetycznej wykorzystywany jest od lat. Na taki zabieg decyduje się coraz więcej kobiet. Wykonywany jest za pomocą wstrzyknięcia preparatu do mięśni pod skórą za pomocą igły. Nie jest to zabieg na tyle bolesny, że jest konieczne znieczulenie, czasami używany jest krem. 

Regeneracja skóry z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego

 Osocze bogatopłytkowe to rewelacyjny zabieg w medycynie estetycznej ponieważ wykorzystywany jest za pomocą krwi pacjenta. Polega on na nakłuciach o różnej głębokości pod skórę oraz wprowadzeniu osocza. Efektem jest silna regeneracja oraz produkcja kolagenu. Skóra jest promienna, pełna blasku, wygląda na zdrową, a wszelkie stany zapalne, zmarszczki mimiczne są prawie że niewidoczne. Wykonywany jest on nie tylko na twarzy, ale także na innych partiach ciała. 

Podsumowanie

Zabiegi w medycynie estetycznej z każdym rokiem zyskują na popularności. Coraz więcej osób walczy z oznakami starości oraz niedoskonałościami skóry poprzez tego rodzaju usługi. Dawniej decydowały się na nie tylko osoby ze świata show biznesu, aktorki czy inne znane osoby. Wynikało to również z cen zabiegów, które zazwyczaj nie należały do najtańszych. Obecnie ceny nie są tak bardzo wysokie, co oznacza, że są one ogólnodostępne.