Kupno kosiarki nie jest takie łatwe

Home  /   Kupno kosiarki nie jest takie łatwe
Kupno kosiarki nie jest takie łatwe

Jeśli zawsze będziemy odpowiednio dbać o trawnik, to możemy być pewni, że stworzymy sobie przyjemne miejsce do odpoczywania, w którym możemy się zresetować, na przykład po stresującym dniu w pracy. Jednak żeby było ładnie i przyjemnie, to trzeba trochę się napracować i do naszych zadań będzie należeć między innymi koszenie trawy.

Czy każda kosiarka jest dobra?

Wybór kosiarki, z której będziemy korzystać, nie powinien być przypadkowy. Na początku jednak może przyjmijmy taki cel, że nie będziemy się kierować przy wyborze ceną. Czyli nie zawsze najtańsza kosiarka najbardziej się opłaca, a najdroższa będzie dla nas najlepsza. Wybór kosiarki zależy od różnych czynników, na które musimy zwrócić naszą uwagę. Może być tak, że kupimy kosiarkę dużą i drogą, ponieważ wyda się nam ona odpowiednia, jednak okaże się, że jest zbyt duża, ciężka, mało zwrotna i po prostu nie nadaje się do naszego ogródka. Może też być w drugą stronę, czyli kupimy kosiarkę, kierując się tym, że jest tania, może być jednak tak, że nie ma ona wystarczającej ilości mocy, noże często się tępią, a sama kosiarka ma tendencje do tego, by się zapychać. Praca taką kosiarką będzie uciążliwa i nie będzie niczym przyjemnym. Koszenie trawy nie musi być wcale uciążliwe i nieprzyjemne. Oczywiście nie da się tego uniknąć, gdy pogoda nie sprzyja, jednak koszenie może należeć do przyjemnych czynności.

Wybór odpowiedniej kosiarki http://kosiarki.szczecin.pl/

Kosiarki powinny być dobierane pod różnym względem, czyli zasilania, dodatkowych funkcji, wielkości, mocy, terenu, częstotliwości koszenia i tak dalej. Idealna kosiarka to taka, która jest dopasowana do konkretnego ogrodu.
Dlatego też kupując kosiarkę, kierujmy się między innymi powyższymi czynnikami.
O dodatkowych funkcjach możemy pomyśleć na końcu, jednak wspomnimy o nich już teraz. Będzie to między innymi napęd na koła, który nie jest standardowym wyposażeniem każdej kosiarki. Taki napęd znacznie ułatwia pracę. Tak naprawdę, jeśli jest kosiarka o odpowiedniej mocy, to wystarczy wtedy kierować ją w odpowiednią stronę i tyle wystarczy. Trzeba jednak liczyć się z tym, że takie kosiarki są droższe, ważą więcej, a więc i palą więcej paliwa, a także ich koszty serwisowania będą znacznie niższe, niż koszt serwisowania zwykłej kosiarki. Taki dodatkowy element na pewno się przyda, jeśli ktoś dysponuje bardzo dużym trawnikiem i koszenie może być u niego uciążliwe. Napęd przyda się także, gdy koszeniem będą się zajmować starsze osoby, które nie zawsze mają siły pchać ciężką kosiarkę.

Jedną z dodatkowych funkcji jest także możliwość regulacji długości ściętej trawy. Daje to możliwość wyboru, jak długa ma to być trawa. Może dla niektórych to nie ma znaczenia, ale jeśli ktoś chce stworzyć idealny ogród, to dzięki temu może wszystko do siebie dopasować. Poza tym, jeśli trawę będziemy ścinać bardzo nisko, to potem rzadziej będziemy musieli ją ponownie przycinać.

Dodatkową funkcją, za którą na pewno podziękuje nam gleba, jest mulczowanie w trakcie koszenia. Taka kosiarka http://kosiarki.szczecin.pl/kontakt/ część trawy kosi na bardzo drobne kawałki, które zostają na trawniku. Nie zgarniamy ich i nie grabimy, tylko zostawiamy, ponieważ mają one za zadanie nieco wzbogacić glebę. Będzie to naturalny nawóz, dzięki któremu trawa będzie bardziej zielona, soczysta, nie będzie taka sucha, no i będzie zdrowsza. Na pewno będzie dzięki temu lepiej wyglądać.

Co zrobić ze ściętą trawą?

Jeśli skosimy trawę, to wcale nie musimy jej wyrzucać, jest ona bardzo wartościowa dla gleby. Możemy ponownie ją wykorzystać, aby zastosować ją jako nawóz, jednak nie tylko tam, gdzie wcześniej była trawa, lecz także w tych miejscach, gdzie są posiane inne rośliny. Jeśli kłopot sprawia nam zebranie trawy, to zamiast zmuszać się do grabienia, lepiej jest kupić kosiarkę z różnej wielkości koszami. Dzięki temu wszystko od razu trafia do tego kosza, mamy o wiele mniej pracy, a skoszona trawa może od razu zostać rozłożona na glebie, gdzie będzie dobrze służyć.
Trawa może być również elementem pokarmu jakichś zwierząt na gospodarstwie, więc możemy ją również wykorzystać w ten sposób. Jednak jeśli naprawdę już ją chcemy wyrzucić, to możemy to nawet zrobić gdzieś na polu, czy też łące, żeby dobrze posłużyła ziemi. Nie warto jej palić, ponieważ jest to niebezpieczeństwo, no i po prostu zmarnujemy wartościowe składnik odżywcze dla gleby.

Dbajmy o nasze trawniki, ponieważ im gorzej będziemy je traktować, im dłużej będą zaniedbywane, tym trudniej będzie potem z nimi dojść do ładu. Jeśli nie dbamy o ziemię, o trawę i rośliny, to po jednym sezonie może się okazać, że wszystkie rośliny musimy sadzić od nowa, trawa pożółkła i zgniła, a zanim wszystko znów ładnie urośnie, to minie kolejny sezon. Do tego łatwo nie dbając o gród, łatwo jest doprowadzić trawę i inne rośliny do chorób, co może potem ciągnąć się długi czas.