Najlepsza frezarka do pedicure

Home  /   Najlepsza frezarka do pedicure
Najlepsza frezarka do pedicure

Najlepsza frezarka do pedicure: wybór frezarek do pedicure jest naprawdę duży. Zróżnicowana oferta pozwala wybrać dokładnie to, czego potrzebujemy. Jednocześnie stwarza poważny dylemat. Czym kierować się przy wyborze? Jakie czynniki wziąć pod uwagę? Który model jest najlepszy? Z powodu pracy, jaka charakteryzuje podologa czy kosmetyczkę, należy wziąć pod uwagę następujące kryteria: praca na mokro lub na sucho, koszty eksploatacji, wielkość i waga, zakres obrotów, głośność i zasady konserwacji podzespołów. Rozważając poszczególne czynniki, dokonamy najlepszego z możliwych wyborów. Ich szczegółowe omówienie znajduje się poniżej.

Praca na mokro czy na sucho?

Specjaliści wskazują, że najlepszym rozwiązaniem jest frezarka z pochłaniaczem pyłu do pracy na sucho. Dzięki temu zabieg jest w pełni higieniczny, a także nie wymaga czyszczenia i osuszania skóry. Obsługa urządzenia jest wyjątkowo prosta i zapewnia zatrzymywanie pyłu w jego wnętrzu. Decydując się na zabieg na mokro, trudniej o precyzyjne wykonanie i obserwację wszystkich szczegółów skóry.

Zobacz również:

Jakie są koszty eksploatacji?

Eksploatacja urządzenia kupionego w kerpro.pl wymaga regularnej wymiany filtrów i płynów. Im częściej używamy frezarki, tym częściej należy je uzupełniać. W związku z tym cena elementów wymiennych jest bardzo ważna, należy wziąć je pod uwagę podczas wyboru odpowiedniego modelu.

Rozmiar frezarki

Wielkość i waga urządzenia mają znaczenie w przypadku usług mobilnych. Kompaktowa frezarka jest prostsza w transporcie. Stacjonarne gabinety korzystają zarówno z cięższych, jak i lżejszych modeli, ponieważ waga nie ma tutaj takiego znaczenia. Istotna jest natomiast waga rączki (końcówki roboczej). Dlaczego? Urządzenia używamy nawet przez kilka lat, a praktyczna, lekka rączka uniemożliwia ryzyko obciążeń nadgarstka i zdrowotnych komplikacji.

Ile obrotów wybrać?

Najlepsza frezarka do pedicure
Najlepsza frezarka do pedicure

Kolejnym czynnikiem decydującym o jakości frezarki jest ilość obrotów. Najczęściej sprzedają się urządzenia, które mają do 25 tys. obrotów na minutę. Taki zakres sprawdza się dla większości zabiegów podologicznych. Zakres obrotów przekłada się bezpośrednio na cenę. Im wyższa liczba obrotów, tym frezarka droższa. Czy przekładają się one również na trwałość urządzenia? Nie, ponieważ mniejszy zakres obrotów przyczynia się do lepszej trwałości silnika, a tym samym dłuższej sprawności. Co więcej, wysokie obroty mogą spowodować nadmierne usunięcie naskórka, czego efektem może być powstawanie zrogowaceń. Ponadto przy wysokich obrotach szybciej nagrzewa się skóra pacjenta, w ten sposób może dochodzić do poparzeń i uczucia dyskomfortu. Wszystko to przekłada się na obniżenie jakości zabiegu.

Głośność i konserwacja

Głośność wpływa przede wszystkim na komfort klientów, ale także użytkowników urządzenia. Przy kilkugodzinnej pracy głośne urządzenie może być naprawdę uciążliwe. W związku z tym cicha praca zapewnia obu stronom komfort. Umożliwia swobodną rozmowę z klientem, skupienie się na wykonywanej czynności i ogólnie lepsze samopoczucie. Kolejnym czynnikiem jest konserwacja i system filtrów, który bywa bardzo często pomijany. Tymczasem liczba filtrów czy jakość worków pełnią kolosalne znaczenie w procesie eksploatacji urządzenia. Dodatkowe zabezpieczenia silnika i filtra zapewniają po pierwsze efektywniejszą pracę urządzenia, a po drugie bezpieczeństwo jego operatora. Znaczenie ma także możliwość samodzielnego konserwowania sprzętu. Część z dostępnych frezarek posiada zestawy do czyszczenia mikrosilnika, które efektywnie wydłużają odstępy pomiędzy kolejnymi przeglądami lub naprawami serwisowymi. Tutaj należy zwrócić szczególną uwagę na punkt, jakim jest serwis urządzenia. Niestety frezarka bywa zawodna, czyli może się zdarzyć, że się zepsuje.

Uszkodzenia są spowodowane po pierwsze przez naturalne zużycia części. W związku z tym należy je regularnie wymieniać. Po drugie wynikają z mechanicznych działań (upuszczenie na podłogę). W tego typu sytuacjach szybka interwencja serwisu jest nieodzowna, ponieważ pozwala kontynuować pracę w krótkim czasie. W polskim prawie istnieje zapis, że w ciągu 14 dni od oddania sprzętu do serwisu, serwisanci mają obowiązek jego naprawy. Jak to się przekłada na pracę salonu? Brak sprawnego urządzenia przez 14 dni może narazić gabinet na poważne straty, przede wszystkim finansowe, ale również utratę zaufania klientów. Wybierając sprzęt, warto zatem dopytać o czas oczekiwania na naprawę. Ważna okazuje się możliwość otrzymania frezarki zastępczej. Nie bez znaczenia pozostaje także koszt ewentualnych napraw lub wymiany części.

Podsumowując, frezarka do pedicure to urządzenie, które jest niezbędne do wykonywania większości usług podologicznych czy kosmetycznych. To oczywiście sprawia, że wybór urządzenia powinien być dokładnie przemyślany. Wybierając konkretny produkt, warto wziąć pod uwagę powyższe kryteria, a także markę produktu. Obecnie specjaliści rekomendują przede wszystkim frezarki marki BAEHR, które dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, zapewniają najwyższy komfort pracy. Urządzenia te są przede wszystkim łatwe w użyciu i trwałe.

Polecamy przeczytać :
https://www.zwierzaki.net.pl/opatrunki-ze-srebrem-jak-je-zakladac/
https://www.joga.waw.pl/podolog-czym-sie-zajmuje-co-warto-wiedziec/
https://www.planit.com.pl/sterylizacja-narzedzi-kosmetycznych-jak-robic-to-prawidlowo/