Gdzie pozyskać środki unijne

Home  /   Gdzie pozyskać środki unijne
Gdzie pozyskać środki unijne

Gdzie pozyskać środki unijne – o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej marzy niemal każdy, ponieważ wiąże się z tą kwestią wiele wymiernych i długofalowych korzyści. Wpływ na występowanie takiego zjawiska ma wiele powodów, a przede wszystkim trzeba do nich zaliczyć to, iż będąc właścicielem firmy można uzyskiwać znacząco większe przychody, niż byśmy je uzyskiwali pracując na etacie u innego przedsiębiorcy.

Natomiast, im większą firmę planujemy otworzyć, tym będziemy potrzebowali większych nakładów finansowych na ten cel. Z kolei trzeba też pamiętać, iż w chwili obecnej istnieją różne formy wsparcia młodych przedsiębiorców, którym brakuje funduszy na zrealizowanie swoich zawodowych marzeń, a są pełni pasji i chęci, aby własną działalność gospodarczą założyć. Wiele podmiotów, które rozmyślają nad założeniem własnej firmy bardzo często rezygnuje z tych marzeń ze względu na brak pieniędzy, które by mogły służyć na założenie działalności gospodarczej, a jak powszechnie wiadomo, koszty utrzymania firmy są uzależnione od tego, w czym zamierzamy się specjalizować. 

Polecamy :

 

Czynniki przyczyniające się do coraz częstszego zakładania działalności gospodarczej

Czynnikami przyczyniającymi się do coraz częstszego zakładania działalności gospodarczej są w szczególności takie aspekty jak: duży komfort, praca tylko i wyłącznie na własny rachunek, szybkie wzbogacenie się, możliwość pracy w różnych ramach czasowych, duża satysfakcja z osiągniętego celu, ale także duża możliwość rozwoju na tle zawodowym. Aczkolwiek należy również zaznaczyć to, iż w obecnych czasach istnieje coraz większy popyt na różnego rodzaju działalności, na które nie było jeszcze zainteresowania kilka lat temu. Dlatego decydując się na otwarcie działalności gospodarczej, warto wybrać taki jej rodzaj, na który będzie zarazem bardzo duży popyt, ale również będzie stosunkowo niska konkurencja. 

Co należy rozumieć przez Pożyczkę na start?

Pożyczka na start należy to jednego z rodzajów wsparcia finansowego dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają zakładanie własnej działalności gospodarczej i pożyczka ta ma sposobność być przeznaczona na różnorodne rodzaje biznesów.

Gdzie pozyskać środki unijne
Gdzie pozyskać środki unijne

Pożyczka unijna na start odznacza się tym, iż jest kierowana w stosunku do tych przedsiębiorców, którzy ukończyli już 30. rok życia i którzy zarazem są w dalszym ciągu osobami bezrobotnymi. Aczkolwiek nie są to jedyne wymogi, jakie trzeba spełnić, bowiem trzeba też pamiętać, aby móc uzyskać taką formę pomocy finansowej należy spełniać też inne formalne kryteria. Mikro pożyczka unijna jest pomoc realizowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, opiera się ona między innymi na dość korzystnych oraz interesujących zasadach. Pożyczki dla przedsiębiorców w chwili obecnej cieszą się dość dużym zainteresowaniem wśród tego grona społeczeństwa, które chce założyć swoją własną działalność gospodarczą, a nie ma do tego wystarczających środków finansowych, a w szczególności dużym zainteresowaniem cieszy się pożyczka dla firm na start

Na co można przeznaczyć Pożyczkę na start?

Otóż, pożyczkę na start można przede wszystkim przeznaczyć na: wydatki związane z promowaniem nowo powstałej działalności gospodarczej, zakup potrzebnych materiałów do prowadzenia firmy, adaptację oraz modernizację budynków, jak również zakup oprogramowania informatycznego, bądź zakup różnorodnych maszyn oraz urządzeń, które są niezbędne, aby firma mogła funkcjonować w normalnych warunkach. 

Jak w odpowiedni sposób wybrać rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej?

Podczas dokonywania wyboru odnośnie formy prowadzenia działalności gospodarczej powinniśmy się zastanowić przede wszystkim nad tym, czy chcemy prowadzić swoją firmę w oparciu o ryczałt, czy też w oparciu o VAT.  W chwili obecnej w polskim systemie prawnym wyróżnia się takie rodzaje możliwości prowadzenia działalności gospodarczej jak: indywidualna działalność gospodarcza, spółka handlowa, jak również spółka cywilna. Jeżeli chodzi o kwestię spółki handlowej to wyróżnia się tutaj jej następujące rodzaje, a mianowicie: spółki osobowe (spółka jawna, spółka komandytowa, spółka partnerska, spółka komandytowo-akcyjna), jak również wyróżnia się jeszcze spółki kapitałowe. Do spółki kapitałowej należy zakwalifikować spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. 

Czym wyżej wymienione spółki w szczególności różnią się od siebie?

Otóż, powyżej wymienione spółki przede wszystkim różnią się od siebie następującymi aspektami: formą opodatkowania, rodzajem prowadzonej księgowości, kwestią odpowiedzialności za wszystkie zobowiązania w firmie, aspektami związanymi z kapitałem wymaganym do założenia określonej działalności gospodarczej, jak również formą reprezentacji. W związku z tym, podczas planowania założenia działalności gospodarczej należy w rzetelny sposób zastanowić się, jaką formę działalności chcemy prowadzić, a dopiero w następnej kolejności starać się o dotacji unijne na prowadzenie firmy, ponieważ wybór formy działalności gospodarczej ma duży wpływ na prowadzenie biznesu i zależy od tego, czy firma okaże się powodzeniem, czy też nie.