Nieruchomości na sprzedaż Szczecin

Home  /   Nieruchomości na sprzedaż Szczecin
Nieruchomości na sprzedaż Szczecin

Każdy z nas kiedyś będzie potrzebował kupić coś nowego – czy to dla swoich dzieci, czy wnuków. Powiedzmy, że sami nie mamy na tyle dużego domu, by pogodzić małżeństwo syna czy córki. To oczywiste też, że młodzi będą chcieli się gdzieś wyprowadzić. Rozwiązaniem będzie przejrzeć nieruchomości na sprzedaż w najbliższej okolicy i sprawdzić, czy jakaś nie nadaje się do zakupu. Kto wie, może znajdziemy coś nawet lepszego niż to, co już sami posiadamy?

nieruchomości na sprzedaż

Oczywiście pojawia się pytanie, czy rodzice powinni fundować dzieciom aż tak drogie prezenty. W końcu całe życie na nich łożyli, a teraz jeszcze trzeba dodatkowo dać kilkaset tysięcy na nieruchomość? Z drugiej strony, zawsze można przecież rozłożyć kredyt na więcej niż jedną rodzinę. Wy możecie spłacać część i wasze dzieci mogą spłacać część. W ten sposób wszyscy będą zadowoleni. Wśród nieruchomości na sprzedaż wyróżniamy zarówno domy, jak i mieszkania Szczecin. Każde z nich nadaje się do innych zastosowań.

Dla przykładu: mieszkanie http://inhouse.szczecin.pl/mieszkania/sprzedaz jest dobre w dużym mieście. Blisko do pracy, nie ma konieczności dojeżdżania, kultura oraz sklepy są w zasięgu ręki. Można nabyć taką nieruchomość, która akurat będzie odpowiadała naszym potrzebom, bo na przykład będzie w centrum. Oczywiście takie rozwiązanie ma swoje drobne wady, nie wszyscy przepadają za zgiełkiem – ale inni po prostu żyją życiem miasta, uwielbiają dźwięk samochodów, szum rozmów, rozgardiasz miejski. Mieszkanie w centrum ma taką zaletę, że jest stamtąd relatywnie blisko do szkół, toteż nasze wnuki szybko mogą dotrzeć do wymarzonej placówki oświatowej. To duże ułatwienie – z czasem będą chciały pójść na studia, a uniwersytety zwykle pobudowane są w okolicach starych miast. Poza tym, wszędzie będzie blisko, każdy będzie chciał ich odwiedzić. To kolejna zaleta, bardzo duża.

Inni wolą mieszkania na uboczu. Nieruchomości na sprzedaż w granicach miasta mają mniejsze ceny, bowiem dochodzi przecież koszt dojazdu do pracy. W takich sytuacjach warto się zastanowić nad większym metrażem przy zachowaniu tych samych proporcji co przy ewentualnym kupowaniu mieszkania w centrum. Pod miastem także ni jest źle, zaletami są cisza i spokój, a także ładna okolica. Do sklepów wcale nie ma daleko, bo większość marketów buduje się właśnie na obrzeżach. Miasto można odwiedzić tak czy inaczej, szkoły też są niedaleko.

Ostatnim pomysłem jest oczywiście zakup niewielkiego domu. Tutaj również możemy wybierać między centrum miasta a jego obrzeżami. Dom ma te zalety, że człowiek czuje się w nim bardzo swobodnie. Można zagospodarować sobie ogród, wybudować nawet basen. Nikt nie podgląda, nikt nie puka do drzwi z prośbą o cukier, następni sąsiedzi są za płotem… albo jeszcze dalej. Dom w centrum miasta znajduje się zwykle na ulicach, na których mnogo od domów jednorodzinnych.

Ktoś może zapytać: wszystko dobrze, ale po co? Czy trzeba przeglądać nieruchomości na sprzedaż, żeby zapewnić byt własnemu dziecku? Odpowiedź jest prosta: nie trzeba, ale warto. Inwestujemy bowiem w przyszłość naszych wnuków, poszerzamy możliwości dla własnych dzieci, ułatwiamy im życie. W dzisiejszych czasach nie jest już tak łatwo, jak w okresie reprywatyzacji, kiedy domy można było dostać za bezcen, a ludzie wykupywali jeden za drugim. Teraz trzeba zarobić znacznie więcej, by urządzić swoje cztery kąty. Ceny są coraz wyższe, dlatego inwestycja w nieruchomości na sprzedaż wydaje się bardzo rozsądnym posunięciem. Zresztą przyjrzyjmy się temu, jak to teraz wygląda: młodzi ludzie muszą wynajmować mieszkania (nie jest to oczywiście zła opcja, ale tylko może potrwać przez jakiś czas, potem i tak każdy woli mieszkać na swoim), a chcieliby pożyć w końcu i odetchnąć pełną piersią. Wielu ludzi tego nie rozumie, wydaje im się, że wszystko jest w porządku, jeśli sami mieszkają we własnym domu. Nie muszą się martwić, przeglądać nieruchomości na sprzedaż. Elementarna empatia nakazuje jednak, by wejść w buty tych, którzy będą oczekiwali od nas wsparcia. A tymi osobami są dzieci. Kiedy za kilkadziesiąt lat będziemy potrzebowali ich pomocy, oni również nas nie zostawią. Dlatego warto zainwestować w dom dla nich oraz dla swoich wnuków.

Jakie nieruchomości na sprzedaż warto oglądać? Niektórych kusi niższa cena tych budynków, które wymagają remontu. Trzeba jednak dokładnie się im przyjrzeć. Nie każdy remont jest tani, chyba, że młodzi potrafią go przeprowadzić we własnym zakresie. Większość remontów wymaga dużych nakładów sił i środków, dlatego też nie każdy sobie chce na to pozwolić. Poza tym, warto zawsze oglądać okolicę. Wiele jest przypadków, w których ktoś buduje nieruchomość w pobliżu jakiejś fabryki, a potem złości się na zapachy. Ceny są w takich miejscach bardziej atrakcyjne właśnie z tego powodu. Podobnie jest z lotniskami i tym podobnymi miejscami. Trzeba dokładnie pomyśleć, gdzie sami chcielibyśmy zamieszkać, zanim zrobimy tym zamieszkiwaniem prezent komuś innemu. W przeciwnym razie może się okazać, że naszym dzieciom dany dom nie będzie pasował i za jakiś czas komuś go sprzedadzą. Sami przyznamy, że to niezbyt atrakcyjnie brzmiący scenariusz.