Ile kosztuje sztuczny ząb?

Home  /   Ile kosztuje sztuczny ząb?
Ile kosztuje sztuczny ząb?

Ile kosztuje sztuczny ząb? Powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że sztuczne zęby to dość poważna inwestycja. Dlatego też zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto wcześniej odpowiednio się zastanowić. Każdy wybór powinien być dokonywany świadomie, w przeciwnym wypadku za jakiś czas możemy żałować takiego zabiegu.

Sztuczne zęby – czym one są? Jakie rodzaje sztucznych zębów możemy wyróżnić? Z jakiego materiału mogą być wykonane sztuczne zęby? Implanty z https://doboszimplanty.pl/cennik/ czy sztuczne ruchome zęby? Jaka jest cena sztucznych zębów? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Sztuczne zęby – czym one są?

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat sztucznych zębów, w pierwszej kolejności musimy zastanowić się nad tym, czym one tak właściwie są. Otóż gdybyśmy zdecydowali się na ich zdefiniowanie, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to po prostu proteza zębowa, która to stanowi część zamienną dla naszego utraconego w dowolny sposób zęba. Co ciekawe, jest to rozwiązanie stosowane w wielu przypadkach. Do przykładowych incydentów możemy zaliczyć naturalne starzenie się, wyrywanie, nieszczęśliwy wypadek. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że istotnym czynnikiem, który bezpośrednio wpływa na utratę zębów, jest nie tylko ich nieprawidłowa pielęgnacja, ale również choroby, na które często nie mamy żadnego wpływu. Smutnym przykładem może być w tej sytuacji nowotwór, który występuje w obrębie naszej twarzy.

Jakie rodzaje sztucznych zębów możemy wyróżnić?

Ile kosztują implanty całej szczęki?Skoro wiemy już, czym dokładnie są sztuczne zęby, dla wielu interesująca może być kwestia tego, jakie rodzaje sztucznych zębów możemy wyróżnić. Jeśli weźmiemy pod uwagę zakres sztucznych zębów, wówczas możemy je podzielić na protezy częściowe i całościowe. Te pierwsze stosowane są w przypadku jednego lub kilku ubytków w naszym uzębieniu. Jeśli chodzi o protezy całościowe wygląda to nieco inaczej, bowiem korzysta się z nich, kiedy pacjent z dowolnych przyczyn nie posiada żadnego zdrowego zęba. Warto również wspomnieć o tym, że sztuczne zęby możemy też podzielić ze względu na stałość rozwiązania. Wówczas grupy będą wyglądać nieco inaczej. Pierwsza z nich to protezy stałe. Są to specjalistyczne implanty, które mocowane są na stałe za pomocą tytanowych śrub, które wwiercane są w strukturę kości. Jest to rozwiązanie w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Istnieją także protezy ruchome. Mogą być stosowane zarówno w przypadku utraty kilku zębów, jak i całkowitego bezzębia. Konieczna jest ich wymiana przynajmniej co 5 lat, bowiem w jakie ustnej zachodzą różnorodne zmiany fizyczne. Oczywiście wybór co do sztucznych zębów zależy przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji. Warto jednak wziąć pod uwagę wskazania doświadczonego stomatologa, a także własne możliwości finansowe. Jak się bowiem okazuje, ceny niejednokrotnie są dość zróżnicowane, co należy mieć na uwadze.

Z jakiego materiału mogą być wykonane sztuczne zęby?

Z pewnością zastanawiająca jest kwestia tego, z jakiego materiału mogą być wykonane sztuczne zęby. W przypadku tych montowanych na stałe, są one przytwierdzane do kości za pośrednictwem specjalnych śrub. Wówczas sztuczne zęby mogą być ceramiczne lub sztuczne, jednakże to pierwsze rozwiązanie kosztuje niestety nieco więcej. Jeśli jednak wybralibyśmy protezy ruchome, wówczas należy wyróżnić częściowe protezy akrylowe, protezy zębowe szkieletowe, a także sztuczne zęby nakładki.

Implanty czy sztuczne ruchome zęby?

Ile kosztuje sztuczny ząb?
Ile kosztuje sztuczny ząb?

Część osób zastanawia się zapewne nad tym, na co się zdecydować – implanty czy ruchome zęby. Z medycznego punktu widzenia zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są sztuczne zęby na stałe. Dlaczego? Otóż pacjent jest w stanie stosunkowo szybko się do nich przyzwyczaić. Dodatkowo są one gwarancją ponadprzeciętnej stabilności. Po krótkim czasie mamy wrażenie, jakby były to zupełnie naturalne zęby. Również przy jedzeniu różnica jest dość znacząco widoczna. Implanty każdorazowo są w pełni bezpieczne dla naszego zdrowia. Są one wykonane z tytanu- materiał ten stosowany jest w medycynie od wielu lat. Cieszy się popularnością, bowiem organizm nie traktuje go jako ciało obce, co w tym przypadku ma ogromne znaczenie.

Jaka jest cena sztucznych zębów?

Zanim pacjent zdecyduje się na na zabieg związany ze sztucznymi zębami, z pewnością w pierwszej kolejności weźmie pod uwagę kwestię ceny. Okazuje się, że cena sztucznych zębów na stałe wynosi około 4000 zł za jeden ząb. Okazuje się, że samo przygotowanie i wwiercenie śruby to około 1800 zł. Dodatkowo nie obędzie się bez założenia korony, co będzie nasz kosztować od 1000 do nawet 1500 zł. Nieco bardziej korzystnie wygląda to w przypadku całkowitej protezy akrylowej ruchomej. Wówczas pacjent musi liczyć się z ceną kilkuset złotych. Sztuczne zęby wykonane w technice protezy szkieletowej oscylując w granicach 1000 zł i więcej, w zależności od tego, na jakie rozwiązania się zdecydujemy. Za popularne nakładki zapłacimy natomiast około 500 zł.