Okna

Home  /   Okna
Okna

Witam Cię bardzo serdecznie, jeżeli czytasz ten artykuł to z pewnością nosisz się z zamiarem poprawy wizerunku okna lub okien w twoim domu. Bardzo dobrze trafiłeś i za chwilę postaram się przedstawić mniej więcej, na czym polega renowacja drewnianych okien.

Zanim jednak przejdziemy do sedna muszę zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze renowacja okien drewnianych staje się coraz popularniejsza i tutaj może narodzić się pytanie, czemu? Technologia cały czas się rozwija i w sklepach mamy szeroką gamę okien z plastikową ramą, są one super docieplone i nie pozwalają na utratę tak dużej ilości ciepła jak okna drewniane. Dodatkowo jak wszyscy wiemy plastik rozkłada się dużo dłużej, dlatego okna plastikowe są dużo trwalsze.

Okna
Okna

Co więc sprawia, że ludzie coraz częściej decydują się na renowację okien drewnianych? Przede wszystkim zdrowie i styl. Być może brzmi to bardzo prosto jednak taka jest prawda. Okna plastikowe są mniej stylowe i wyglądają po prostu gorzej niż okna drewniane. W kwestii zdrowia możemy się nieco spierać, ale generalnie chodzi właśnie o fakt gorszej wentylacji pomieszczeń. Okna drewniane wpuszczają nieco więcej powietrza z dworu, ponieważ drewno oddycha skutkuje to lepszą wentylacją pomieszczeń i zdecydowanie lepszym samopoczuciem domowników. Tak, więc słowem wstępu styl i zdrowie to dwie cechy, którymi stare, drewniane okna mogą nam się odwdzięczyć za potencjalną renowację. Przejdźmy, zatem do meritum tego artykułu, czyli, na czym polega taka renowacja. Zacznijmy od powiedzenia sobie, co możemy poddać tak owej renowacji. Zazwyczaj chodzi głównie o renowację tak zwanej stolarki okiennej, czyli po prostu ramy, w której osadzona jest szyba, ewentualnie możemy wymienić samą szybę, jeżeli jest taka konieczność. Jednak na samym początku zaznaczę, że nie jest to najtańsze rozwiązanie i często renowacja takiego okna może dosyć mocno uderzyć nas po kieszeni.

Wysoka cena nie powinna jednak odstraszać, jeżeli mamy nieco doświadczenia w pracy z drewnem i jesteśmy złotą rączką możemy sami próbować odnowić takie stare okna.  Według mnie lepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie firmy, która robi to zawodowo i z tego żyje przede wszystkim, dlatego że używają oni zdecydowanie lepszych środków do zabezpieczenia okna niż większość ludzi kupi w sklepie na rogu. Poza tym mają doświadczenie i praca pójdzie im zdecydowanie lepiej szybciej i sprawniej niż nam, a dodatkowo nie będziemy musieli się martwić, że coś zepsujemy.

Jak wygląda procedura po przyjeździe takiej ekipy do okna, które ma zostać poddane renowacji. Otóż pierwszym krokiem będzie ocena czy dane okna można odnawiać, zazwyczaj nie ma z tym problemu, jeżeli jednak drewno jest zbutwiałe lub mocno zdewastowane przez szkodniki istnieje ryzyko, że firma nie podejmie się renowacji a zaproponuje wymianę całego okna. W przypadku pleśni firma powinna usunąć ją przy pomocy specjalnych środków chemicznych i jest to pierwszy krok, jaki należy wykonać. Podobnie jak z usuwaniem rdzy z auta, należy pozbyć się całej pleśni, aby nie rozwijała się pod ładną nową powierzchnią. Im bardziej zdobione okno tym większy problem, ponieważ kolejnym krokiem jest jego oczyszczanie. Należy usunąć starą farbę ze wszystkich zakamarków, klamki i okucia również powinny zostać wyczyszczone. Kiedy skończymy zdzierać starą powłokę ochronną powinniśmy dobrze odpylić drewno na przykład przy pomocy sprężonego powietrza.

Prawdopodobnie podczas czyszczenia dostrzeżemy ubytki w naszym oknie, należy je zaszpachlować specjalną szpachlą stolarską, po czym na gładko wyszlifować. Teraz dochodzimy do najważniejszego, czyli do nałożenia nowej powłoki ochronnej. Niestety nie jest ekspertem w tej dziedzinie i nie znam środków, jakie są używane przez profesjonalne firmy, z pewnością możemy liczyć na pomoc obsługi sklepu, w którym będziemy tak ową farbę kupować, jednak z tego względu zaznaczam po raz kolejny, że lepiej postawić na firmę. Szkoda naszej pracy, jeżeli zepsujemy etap impregnacji, ponieważ im lepiej jest przeprowadzony tym dłużej będziemy cieszyć się efektami pracy. Zbliżając się do końca muszę wspomnieć nieco o kwestii szyb. Mianowicie zwłaszcza przy oknach starych może zdarzyć się, że szyba będzie zmatowiała lub porysowana. Istnieje możliwość wymiany takiej szyby i do tego zabiegu zdecydowanie powinniśmy wybrać firmę, ponieważ tutaj potrzebne jest doświadczenie.

Okna ze Szczecina

Okna ze Szczecina zdobywają coraz większą popularność na rynku krajowym i zagranicznym. Dzięki zaawansowanej technologii i wysokim standardom jakości, producenci okien ze Szczecina zyskują uznanie klientów. Lokalne firmy specjalizują się w produkcji okien różnych rodzajów, w tym drewnianych, aluminiowych i PVC, oferując trwałe i estetyczne rozwiązania dla domów i firm. Produkty te cieszą się renomą nie tylko ze względu na jakość, ale także na konkurencyjne ceny.

Okna ze Szczecina wyróżniają się nie tylko wysoką jakością, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami. Produkcja okien w tym regionie opiera się na najnowszych technologiach, które pozwalają na osiągnięcie doskonałych parametrów izolacyjności cieplnej i akustycznej. Dzięki temu mieszkańcy korzystają z komfortu i oszczędności energetycznych.

Jakość okien ze Szczecina jest potwierdzana licznymi certyfikatami i atestami, które świadczą o ich trwałości i odporności na działanie czynników zewnętrznych. Wielu producentów oferuje także różnorodne rozwiązania w zakresie designu, co pozwala klientom dostosować okna do swoich indywidualnych preferencji estetycznych.

Dodatkowym atutem okien ze Szczecina jest lokalna produkcja, co wpływa na krótsze terminy realizacji zamówień i szybszą dostawę. Mieszkańcy Szczecina mogą liczyć na wsparcie ze strony lokalnych firm, które nie tylko dostarczają okna, ale także oferują kompleksową obsługę montażu i serwisu.

Okna ze Szczecina znajdują także swoje miejsce na rynku międzynarodowym, co świadczy o ich konkurencyjności i jakości. Dlatego coraz więcej klientów z Polski i zagranicy decyduje się na zakup okien ze Szczecina, ceniąc nie tylko ich doskonałe parametry, ale także solidność i profesjonalizm producentów.

Firma powinna bez problemu wymienić zniszczoną szybę na nową a dodatkowo zamontować specjalne nowoczesny uszczelki, które zabezpieczą nasze okna na wiele sezonów i nieco poprawią termoizolację. I mniej więcej tak wygląda renowacja drewnianych okien. Według mnie opłaca się zapłacić firmie za porządną robotę, ponieważ sami z pewnością nie odnowimy okna tak jak zrobi to firma. Polecam także mieć na uwadze, że drewniane okna być może są coraz rzadziej stosowane, jednak są bardzo zdrowe i wyglądają po prostu o wiele lepiej niż plastikowe. Chciałbym Ci jeszcze podziękować za czas i atencję poświęcone na ten artykuł oraz życzyć powodzenia, jeżeli zamierzasz samemu odnawiać swoje okna.