Dobry auto skup czyli jak zaoszczędzić czas i pieniądze?

Home  /   Dobry auto skup czyli jak zaoszczędzić czas i pieniądze?
Dobry auto skup czyli jak zaoszczędzić czas i pieniądze?

skup autSprzedaż auta może wiązać się z wieloma dylematami – w zależności od tego, jaką decyzję podejmiesz możesz na tym zyskać i szybko zamknąć sprzedaż, lub borykać się z problemem przez wiele miesięcy. Niezależnie od tego, czy sprzedajesz auto o wysokiej wartości czy samochód po przejściach, warto rozważyć oddanie pojazdu do dobrego skupu aut. Tu pojawia się dylemat – który skup aut jest najlepszy? Jak sprawdzić, czy sprzedawca jest z nami szczery i oferuje dobrą stawkę? Jak przygotować auto na sprzedaż? Postaramy się dziś odpowiedzieć na wszystkie nurtujące pytania.

Dobry skup aut rozwiąże twój problem

Skupy aut w Polsce są coraz częściej polecane przez osoby, które z jakichś powodów chcą pozbyć się auta. Popularne niegdyś komisy przestają być najpopularniejszym miejscem – oddając samochód do komisu nie masz żadnej gwarancji, że auto szybko się sprzeda, a ty otrzymasz za nie odpowiednią stawkę. Skup aut to idealny pomysł dla osób, które potrzebują szybkiej gotówki. Handlowcy najczęściej oferują kupno od ręki, więc pozbywamy się problemu i nie musimy martwić się o losy sprzedanego samochodu. Problem znalezienia klienta leży już tylko po stronie handlowca.

Lepszy skup czy samodzielna sprzedaż?

Podczas sprzedaży mogą nam przytrafić się nieprzyjemne sytuacje, które z dużym prawdopodobieństwem mogą nas zniechęcić do dalszej próby samodzielnej transakcji. Sprzedając auto musimy bardzo uważać na oszustów, którzy będą próbowali manipulować nami podczas określania ceny samochodu. Większość otrzymywanych telefonów w trakcie sprzedaży będzie próbą wynegocjowania innych cen, niż te którą podałeś w ogłoszeniu. W wielu przypadkach próba samodzielnego pozbycia się samochodu to praca na drugi etat: im więcej wart jest samochód, tym więcej osób będzie go chciało obejrzeć bez zamiaru jego zakupienia. Jeśli masz poważną pracę, a telefony dzwonią od rana do wieczora to z pewnością ciężko ci będzie w pełni nadzorować proces sprzedaży.

Dodatkowym minusem samodzielnej sprzedaży jest konieczność pokazywania auta wszystkim zainteresowanym. Aby pomyślnie go sprzedać, musisz mieć w sobie żyłkę handlowca, a dodatkowo znać się na motoryzacji. Umiejętność komunikacji z potencjalnymi klientami jest kluczowa. Presja może sprawić, że obniżysz cenę i sprzedasz samochód za cenę nieadekwatną do jego stanu. Po sprzedaży przygotuj się na jeszcze więcej komplikacji: będziesz zmuszony m.in. do sporządzenia umowy kupna – sprzedaży, która zabezpieczy prawa twoje oraz twojego klienta. Nie jest to rzecz prosta, a jakiekolwiek pomyłki mogą rzutować na przyszłość.

Skup aut – dlaczego warto?

Nie każdy skup aut będzie dla ciebie idealny. Chcąc sprzedać auto, powinieneś wybrać takie miejsce, które jest polecane przez innych sprzedających. Łatwo to sprawdzić: najlepsze skupy mają sieć kontaktów, zadowolonych byłych klientów, którzy z pewnością podzielą się z tobą swoimi wrażeniami z transakcji. Dodatkowo powinieneś sprawdzić, czy skup aut który wybrałeś jest legalnie działającą firmą. Osoby kupujące samochody bez założonej działalności mogą próbować cię oszukać, a ty stracisz na tym pieniądze i swój czas.

Dobry skup aut zatrudnia ekspertów, którzy bez problemu ocenią stan twojego samochodu. Wycena pojazdu uwzględnia jego stan techniczny, model, rocznik oraz przebieg. Zostaniesz powiadomiony, dlaczego twoja wycena jest na takim a nie innym poziomie. Ostateczna cena jest zawsze zgodna ze stanem faktycznym pojazdu, a skup aut odliczy od niej swoją prowizję.

Sprzedaż auta w złym stanie technicznym

Sprzedaż auta po przejściach, wypadku, lub niekorzystnie wyglądającego może być jeszcze bardziej problematyczne. Wiele osób próbuje się go pozbyć, naklejając na szyby kartki z napisem „sprzedam!” i mając nadzieję na to, że auto szybko spotka się z zainteresowaniem przechodniów. O wiele prostszym rozwiązaniem jest jednak skorzystanie z oferty skupu aut.

Skupy aut bardzo często nabywają pojazdy w każdym stanie technicznym, również takie, które nadają się już do sprzedaży na części. Kwoty, które oferowane są przez skup z pewnością przewyższą te, które uzyskamy w miejscu kasacji pojazdów. Wszelkie formalności również nie stanowią problemu, transakcja przebiega szybko i jest bezstresowa. To najlepsza alternatywa dla stacji demontażu pojazdów.

Pozbywając się starego pojazdu u profesjonalnego handlowca możemy mieć większą gwarancję, że formalności zostaną załatwione od ręki. Zazwyczaj wystarczy jeden telefon do firmy, której chcemy sprzedać pojazd, a handlowiec przedstawi nam wstępną wycenę telefonicznie. Samochód będzie odebrany z wybranego przez ciebie miejsca w dogodnym terminie, a twoje wynagrodzenie przekazywane natychmiast po podpisaniu umowy. Z pewnością to wygodniejsze od zamieszczania wielu ogłoszeń w internecie i starania się o zdobycie klienta, który wcale nie musi się pojawić tak szybko, jak byśmy chcieli. Pamiętajmy jednak, żeby przed sprzedaniem auta sprawdzić dane firmy, którą wybraliśmy – da nam to większą pewność, że transakcja zakończy się sukcesem.