Deweloperem możemy nazwać osobę lub firmę, która działa na rynku nieruchomościami. Inwestuje ona w dany…
Gry PC z dnia na dzień zyskują jeszcze większą popularność. Nic dziwnego, gdyż podczas tego typu czynności można odpocząć, zrelaksować się, zapomnieć o codziennych problemach. Zdecydowanie coraz więcej osób decyduje się zakupić komputer, właśnie po to, aby wypróbować Gry PC. Ciekawe jest, że coraz bardziej rozwija się E-sport. Czym on jest? Jak zawodowy gracz wybiera odpowiedni komputer gamingowy? Jakie gry komputerowe są najpopularniejsze? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w tym artykule.
E-sport w ostatnich czasach zyskał większą popularność, niż dotychczas. Jest to forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry PC. Od normalnego sportu, ten elektroniczny różni się sposobem prowadzenia rozgrywki. Przykładowo w piłce mamy do czynienia z zawodnikami, którzy wylewają z siebie “siódme poty” biegając. W przypadku E-sportu profesjonaliści zasiadają przed ekranami monitorów i rywalizują wirtualnie. Tego typu mecz wygląda najczęściej tak, że zawodowcy zajmują swoje stanowiska, a widzowie mogą obserwować zarówno ich zachowanie, jak i rozgrywkę na wielkich telebimach. Profesjonalni sportowcy gry PC często traktują jako pracę, gdyż ich obowiązkiem jest częste trenowanie. Posiadają trenerów zarówno od strategii jak i kondycji psychicznej, która jest równie ważna co w tradycyjnym sporcie.
Do najpopularniejszych gier E-sportowych możemy zaliczyć Counter Strike:Global Offensive, League Of Legends, Dota 2, World Of Tanks. Gry PC, które możemy spotkać na arenie międzynarodowej z reguły są dynamiczne, co w znacznym stopniu zwiększa emocje, jakie towarzyszą kibicom. Przykładowo rozgrywka Counter Strike: Global Offensive polega na tym, że przeciwko siebie stają dwie drużyny: terrorystów i antyterrorystów. W głównym trybie zadaniem tych pierwszych jest podłożenie bomby. W tym celu cała 5-cio osobowa drużyna musi ze sobą współpracować, aby przeprowadzić skuteczny szturm. Antyterroryści natomiast robią wszystko co w ich mocy, by do takiej sytuacji nie doszło. Runda kończy się w przypadku, gdy jedna z drużyn zostanie całkowicie wyeliminowana, gdy wybuchnie bomba podłożona przez terrorystów lub jeśli antyterroryści rozbroją ładunek wybuchowy. Każdy gracz ma do wyboru wiele dostępnych rodzajów broni, każdy z nich różni się od siebie zastosowaniem. Duża ilość map, a także ogromna dynamika spowodowała, że jest to jedna z najchętniej oglądanych gier PC.
Aby komputer mógł prawidłowo działać, konieczne jest sprawne działanie wszystkich podzespołów komputera, co w konsekwencji umożliwia rozruch. W jednostce centralnej znajdziemy takie komponenty jak procesor, płyta główna, karta graficzna, pamięć RAM, dysk twardy, karta sieciowa, karta dźwiękowa, zasilacz, a także kilka innych elementów, które są mniej istotne.
Gracz w sposób szczególny zwraca uwagę na kartę graficzną. Jest to karta rozszerzeń komputera, która odpowiedzialna jest za renderowanie grafiki i jej konwersję na sygnał zrozumiały dla danego wyświetlacza. Dzięki niej możliwe jest przetwarzanie obrazu i wyświetlanie go na ekranie urządzenia. To właśnie ta część odpowiada za jakość i płynność grafiki w środowisku 3D. Wyróżniamy karty graficzne zintegrowane i dedykowane. Te pierwsze sprawdzają się idealnie do podstawowych czynności, jak chociażby słuchanie muzyki, oglądanie filmów lub przeglądanie stron internetowych. Jeśli natomiast gramy w wymagające gry PC, wówczas znacznie lepsze okażą się karty dedykowane. Montowane są na gnieździe płyty głównej komputera, mają znacznie lepsze specyfikacje niż zintegrowane, dlatego korzystamy z nich w przypadku najbardziej wymagających zadań.
Kolejnym ważnym aspektem jest procesor, który nazywany jest również “mózgiem komputera”. Nic dziwnego, bowiem to właśnie dzięki temu elementowi możliwa jest koordynacja pracą pozostałych podzespołów. Dodatkowo odpowiada za prawidłowe przeprowadzanie procesów. Inaczej mówiąc jest to najważniejsze sekwencyjne urządzenie cyfrowe, pobierające dane z pamięci operacyjnej. Procesory wykonują proste operacje matematyczne-logiczne ze zbioru operacji podstawowych. Jego wygląd jest charakterystyczny, dlatego raczej nikt nie ma problemów z rozpoznaniem procesora. Właściwie jest to niewielkich rozmiarów kwadrat, który z jednej strony ma blaszkę z logo producenta, natomiast po drugiej stronie widoczne są metalowe, gęsto ułożone nóżki. Są to wyprowadzenia, dzięki którym CPU jest przytwierdzony do płyty głównej. Podczas zakupu nowego procesora zwracamy szczególną uwagę na takie parametry jak: ilość rdzeni, częstotliwość taktowania, a także architekturę procesora. Jeśli chodzi o ten pierwszy, w dzisiejszych czasach standardowym rozwiązaniem są procesory sześciordzeniowe, które charakteryzują się wysoką wydajnością. Częstotliwość taktowania to szybkość procesora. Przykładowo gdy wynosi 2 GHz, oznacza to, że jest w stanie podczas sekundy wykonać 2 miliardy różnych operacji. Na końcu pozostaje sprawdzenie informacji o architekturze (32 bity lub 64 bit).