Prawidłowa aplikacja lakieru hybrydowego

Home  /   Prawidłowa aplikacja lakieru hybrydowego
Prawidłowa aplikacja lakieru hybrydowego

Lakier hybrydowy – trwała, elegancka i praktyczna forma malowania paznokci. Ta technika zyskała ogromną popularność wśród wielu użytkowników. Ten fakt wcale nie dziwi, gdyż paznokcie pokryte takim lakierem są trwałe, mocne i wyglądają nienagannie prze długi czas. Początkowo usługa ta była dostępna głównie w salonach kosmetycznych, jednak od dłuższego czasu coraz częściej można spotkać się tym, że paznokcie hybrydowe wykonywane są samodzielnie w domu. Jak to jest możliwe? Otóż wiele sklepów kosmetycznych posiada w swoim asortymencie lampy UV i LED, lakiery hybrydowe, bazy, topy i inne potrzebne produkty. Jak rozpocząć przygodę z lakierem hybrydowym? Co należy kupić zanim przystąpimy do wykonywania manicure hybrydowego? Jak prawidłowo zaaplikować lakier hybrydowy? Odpowiedzi na te, i inne nurtujące Cię pytania, znajdziesz w poniższym artykule.

Pierwsze kroki z lakierem hybrydowym

Malowanie paznokci za pomocą lakieru hybrydowego znacznie różni się od używania tradycyjnych lakierów. Nie wystarczy bowiem usiąść i pomalować paznokci wybranym produktem. Cały proces rozpoczyna się od odpowiedniego przygotowania paznokci. Aby dobrze wykonać manicure hybrydowy musisz zaopatrzyć się w takie produkty jak:

 • lampa LED/UV,
 • lakier hybrydowy,
 • baza i top,
 • odtłuszczacz/cleaner,
 • waciki bezpyłowe,
 • pilniczki,
 • bloczek polerski
 • oraz przyrządy lub produkty do usuwania skórek.

Wszystkie niezbędne produkty kupisz w sklepie z akcesoriami do paznokci lub w sklepie kosmetyczny online. Jeżeli będzie już w posiadaniu ich wszystkich możesz przystąpić do pracy – zgodnie z poniższej przedstawionymi krokami.

Piłowanie paznokci oraz matowienie i odtłuszczanie płytki

Manicure hybrydowy należy zacząć od nadania paznokciom odpowiedniego kształtu, a następnie przejść do usunięcia skórek – za pomocą specjalnych narzędzi lub produktów. Można je kupić np. w hurtowni z akcesoriami do paznokci. Następnie należy przejść do zmatowienia i odtłuszczenia płytki paznokcia. Matowienie odbywa się z pomocą wykorzystania specjalnego bloczku polerskiego – którym wykonuje się delikatne ruchy. Odtłuszczenia natomiast można dokonać przy użyciu cleanera – będzie on przydatny także na samym końcu nakładania lakieru hybrydowego. Bardzo istotne jest także to czym będziemy nakładać odtłuszczacz na płytkę paznokcia – aby zrobić to poprawnie należy użyć w tym celu specjalnych wacików bezpyłowych. Wydawać by się mogło, że nie jest to ważna kwestia, jednak tylko użycie odpowiednich produktów, przeznaczonych do tego celu, zapewni dobrą przyczepność bazy. To właśnie baza jest następnym krokiem, który należy wykonać. Jest to produkt bezbarwny – przypominający nieco odżywkę do paznokci. Przy jego pomocy uzyskujemy równą powierzchnię, do której następnie przyczepi się lakier hybrydowy. Jak prawidłowo użyć bazy? Należy nałożyć cienką i bardzo precyzyjną warstwę na płytkę paznokcia, a następnie utrwalić ją przy użyciu lampy LED lub UV. Przy nakładaniu bazy pamiętaj także o zabezpieczeniu tak zwanego wolnego brzegu paznokcia – gdyż to on właśnie jest najbardziej narażony na zniszczenia. Kiedy już zabezpieczysz brzeg i utrwalisz bazę w lampie odczekaj około 60 sekund, po czym zmyj z powierzchni paznokcia warstwę dyspersyjną – czyli lepką powłokę, która się na nim wytworzy. Do tego celu także należy użyć wacika bezpyłowego nasączonego w cleanerze.

Prawidłowa aplikacja lakieru hybrydowego

Po wykonaniu wszystkich wyżej wymienionych kroków możesz już przejść do nakładania lakieru hybrydowego. Używa się go tak samo jak zwykłego lakieru, z tą różnicą, że lakier hybrydowy do paznokci nie zastyga i trzeba utrwalić go w lampie. Ilość warstw, którą nałożysz na paznokcie zależy tylko i wyłącznie od tego jaki kolor wybrałaś i jaki efekt chcesz uzyskać. Jeżeli ma to być mocne krycie to będą potrzebne 2-3 warstwy lakiery hybrydowego. Każdą warstwę należy utwardzić w lampie przed nałożeniem kolejnej. Pamiętaj o tym, aby nie przemywać paznokci pomiędzy poszczególnymi warstwami – sprawi to, że lakier będzie o wiele mniej trwały. Ile czasu należy utwardzać taki lakier? To zależy od koloru. Jasne barwy utrwalą się szybciej i wystarczy im około 30-60 sekund, natomiast ciemne kolory potrzebują czasem nawet dwukrotnie dłuższego czasu utwardzania. Kiedy uzyskasz zadowalający efekt pozostaje Ci już tylko nałożenie topu, utrwalenie go w lampie i zmycie z paznokci lepkiej warstwy końcowej – oczywiście przy użyciu cleanera i wacików bezpyłowych.

Podsumowując, musisz pamiętać o tym, aby:

 • Nadać paznokciom oczekiwany kształt przy użyciu pilniczaka o gradacji 80/100.
 • Dobrze przygotować płytkę paznokcia – zmatowić ją i odtłuścić.
 • Dokłądnie pokryć płytkę paznokcia bazą i przemyć paznokcie cleanerem.
 • Nakładać równomierne i cienkie warstwy lakieru hybrydowego.
 • Utrwalić gotowy efekt za pomocą topu.
 • Przemyć paznokcie cleanerem.

Jeżeli zastosujesz się do wszystkich wyżej wymienionych zasad to uzyskasz piękne paznokcie bez wychodzenia z domu, którymi będziesz mogła cieszyć się przez długi czas. Jeżeli Ci się nie uda to nie poddawaj się i pamiętaj, że praktyka czyni mistrza.