Tapety do domu odmienią wnętrze. Jak je dobrać?

Home  /   Tapety do domu odmienią wnętrze. Jak je dobrać?
Tapety do domu odmienią wnętrze. Jak je dobrać?

Domowe korytarze stanowią swoistą wizytówkę naszych domów oraz mieszkań. To od nich przecież zaczyna się zwiedzanie danego obiektu. Dlatego tak ważna jest pomysłowa i intrygująca aranżacja korytarza. Wcale nie trzeba wygórowanych środków finansowych, by móc stworzyć korytarz ciepły, słoneczny, jasny i zapraszający wszystkich gości, aby o każdej porze dnia nie wstydzili się przekraczać progu naszego domu.

Do dekoracji korytarzy służyć mogą materiały naturalne, z drewnem na czele, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować wszechstronne w działaniu tapety ścienne wysokiej jakości, dostępne między innymi w licznych sklepach internetowych. Ogrom tapet w Internecie jest trudny do opisania, a dzięki temu nasze mieszkania raz na zawsze odmieniają swoje oblicza. Stają się cieplejsze, wygodniejsze i do tego stopnia magiczne, że nie chce nam się ich opuszczać bez potrzeby. Jakie tapety na korytarz polecają dzisiaj wszyscy eksperci do spraw projektowania i dekorowania wnętrz? Przyjrzyjmy się dziś z bliska!

Trochę sztuki we wnętrzu nigdy nie zaszkodzi

Na szczególną uwagę zasługuje rozwiązanie techniczne, które jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe i niewykonalne. Dziś jednak to prawda – tapety, które można malować zdobywają coraz większą przychylność wśród konsumentów szukających rozwiązań niebanalnych i oryginalnych. Tego rodzaju tapety ścienne wręcz zapraszają do tego, by puścić wodze talentu plastycznego i stworzyć na płaszczyźnie obraz z wyobraźni. A może ktoś jest na tyle utalentowany, że na ściennej tapecie postanowi wykonać reprodukcję dzieła ulubionego malarza? Wszystko jest możliwe. Tapety do malowania są w stanie zachęcić do twórczej kreatywności całe rodziny. Nie ma na co czekać, wystarczy wziąć pędzle, farby, kredki i flamastry do ręki, aby w pełni oddać się odprężającej czynności, dodatkowo upiększającej miejsce naszego zamieszkania. Czy Was też trzeba długo zachęcać?

Mały korytarz, ciasny korytarz

Jeśli narzekacie na zbyt mały korytarz w Waszym domu, można temu zaradzić w bardzo prosty sposób. Mniejsze przestrzenie, dla podniesienia jakości wizualnej w naszych oczach, potrzebują swoistej oprawy w postaci kompozycji przestrzennych na płaszczyźnie. To tak, jakbyśmy na całej powierzchni ściany wyłożyli obraz prowadzący nas do głębi poprzez posiadaną perspektywę. Łatwe w montażu tapety, które powiększą pokój, dają szerokie możliwości. Przechodząc przez korytarz, w którym zastosowano właśnie tego typu tapety ścienne, mamy wrażenie, że przestrzeń rozciąga się daleko poza postawioną ścianą. Moment zaskoczenia pojawia się wtedy, gdy nagle zauważamy, że nie możemy wykonać ani jednego kroku dalej. Jeśli dodatkowo, przy udekorowaniu korytarza tapetą powiększającą wnętrze zastosujemy dodatkowo lustro, iluzja przestrzeni jeszcze bardziej powiększy wnętrze optycznie! Tapety w motywy czarno – białe, w elementy o postaci pasów, sześcianów, rombów, kwadratów, nietypowych figur wspaniale się nadają.

Tapety ścienne do działań twórczych

Pamiętajcie, że tapety, które można malować służyć mogą nie tylko do pokrywania swoich powierzchni różnorodnymi kolorami. Takie tapety ścienne odznaczają się o wiele większą wszechstronnością w działaniu. Wszyscy, których fascynuje sztuka decoupage mogą pokusić się o stworzenie na tego typu tapetach powierzchni fakturowanych. Dekorowanie w ten sposób tapety ściennej ma w sobie coś z tworzenia płaskorzeźby od podstaw. Można zatem wprawić w ruch nie tylko narzędzia malarskie, ale także przyrządy rzeźbiarskie, szpachle, łopatki, narzędzia do tworzenia wrażenia perforacji, powierzchni falistych, chropowatych, itp. Dzięki takiemu podejściu, także bez użycia farby, na ścianie pojawić się mogą całe zespoły unikalnych wzorów, jakich nie znajdziemy w żadnym innym mieszkaniu u naszych znajomych. Tworzenie delikatnych wzorów na tapetach od podstaw może się wydać działanie bardzo pracochłonnym, jednak prawdziwi pasjonaci dziedziny urządzania wnętrz na pewno nie zniechęcą się tym wyzwaniem. Raczej potraktują je jak zabawę.

Tapety chroniące korytarze przed wilgocią

Tak, istnieją także i takie formy. Niektórych zniechęca ich cena, ale warto je stosować zwłaszcza tam, gdzie wnętrza stale muszą borykać się z wilgocią. Jeśli ktoś zadaje nam pytanie – jaki rodzaj tapety wybrać do korytarza, gdzie panuje nie zawsze przyjemny chłód, polecamy wybrać tapety ścienne z dodatkowymi warstwami ocieplenia. Są to tapety z gatunku grubszych, z lepszych jakościowo materiałów, a zatem nieco droższe od tych standardowych. Taki wydatek jednak jak najbardziej się opłaca. Kwestia tego, jaki klej do tapety wybierzemy, także pozostaje nie bez znaczenia. Najlepiej sprawdzają się kleje na bazie wody, ale do bardziej skomplikowanych i sfatygowanych ścian wybrać możemy także kleje z domieszkami silikonu oraz sztucznych komponentów klejących. Takie rozwiązanie gwarantuje świetną przyczepność i pozwala na to, by tapeta na ścianie nie tylko korytarza utrzymywała się wzorowo przez całe lata. Bez zagiętych rogów, wybrzuszeń oraz pęcherzy.