Wyjątkowa wyspa Morza Śródziemnego

Home  /   Wyjątkowa wyspa Morza Śródziemnego

Wraz z końcem jednych wakacji, pora zacząć się zastanawiać, gdzie przyjdzie nam wybrać się w podróż w następnym roku. Na pewno niektórzy stwierdzą, że planowanie rok wcześniej wakacji nie ma sensu, jednak dzięki temu ma się czas na zaoszczędzenie pieniędzy i zaplanowanie mniej więcej każdego dnia. Może by tak w kolejną podróż wybrać się na wakacje na Sardynię?

Wyspa Morza Śródziemnego

Sardynia to druga pod względem wielkości wyspa na Morzu Śródziemnym. Wraz z wyspami ją otaczającymi tworzy region administracyjny we Włoszech. Taki też, czyli włoski, klimat na niej panuje. Jest to wyspa o wieloletniej historii, dzięki której zawdzięcza też ona swój unikalny charakter, styl, niezwykłe budowle i podejście ludzi do życia. Warto szukać noclegi sardynia https://wakacjenasardynii.pl/noclegi w mniejszych miejscowościach aby, poczuć klimat życia Sardyńczyków

Wakacje na Sardynii  nie są jeszcze tak bardzo popularne i choć można tam spotkać duże ilości turystów, to w porównaniu do innych popularnych regionów, Sardynie można uznać za dość spokojną wyspę. Znajdą się tam zarówno miejsca spokojne, które nie są odwiedzane przez wycieczkowiczów, jak i miejsca typowo turystyczne. Dzięki temu zróżnicowaniu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Wakacje na Sardynii są idealne zarówno dla osób, które idealnie odnajdują się wśród obcych i lubią poznawać nowe osoby, a także imprezować, a także dla osób, które chcą odpocząć od codziennego zgiełku.

Na tej wyspie znajdą się zarówno wspaniałe piaszczyste plaże, tereny górzyste, po których można się wspinać, stąpając na granicy klifu, a można również odwiedzić miejsca, w których kiedyś znajdowały się stare osady. To wszystko czeka tylko na ludzi, którzy chcieliby poznać nieco Sardynię.

Wakacje na Sardynii mogą być spędzone bardzo aktywnie, a mogą być po prostu sposobem na to, by wyrwać się od codzienności, spacerując krętymi uliczkami, typowymi dla śródziemnomorskich miasteczek. Na turystów czekają klimatyczne kawiarenki i restauracje, ze smaczną, regionalną kuchnią.

Gdzie warto się wybrać?

Wakacje Sardynia na pewno nie będą należeć do nudnych. Oczywiście każdy, kto się tam wybierze, zazwyczaj pierwsze miejsce, z jakim się spotyka, to Caligari, czyli stolica Sardynii. Jest to stare i klimatyczne miasto, pełne kamieniczek, które sprawiają wrażenie, jakby można było się przenieść do przeszłości. Jednak Caligari to tylko przedsmak tego, co czeka w kolejnych rejonach wyspy.

Ucieczka od tego zatłoczonego miasta wydaje się dobrym pomysłem. Choć w Calgari jest wiele miejsc wartych odwiedzenia, to jednak warto poczuć także klimat wyspy w innych jej częściach. Jednym z takich miejsc na mapie, na które warto obrać kurs, jest Isola Rossa. Jest to klimatyczne miasteczko, uznawane za bardzo romantyczne. Znajduje się ono pomiędzy dwiema plażami, z których można obserwować cudowne zachody słońca. Jeśli ktoś pasjonuje się fotografią, to może być pewny, że tam zrobi jedne ze swoich najlepszych zdjęć. Miasteczko wydaje się nieco odcięte od Sardynii, lecz to nie powinno stanowić problemu. W mieście znajduje się całkiem sporo barów i kawiarenek, a prócz miejsc spokojnych, znajdą się także uliczki tętniące życiem. Po romantycznym spacerze na plaży można więc zabrać ukochaną osobę na kolację złożoną z regionalnych potraw.

Jeśli do Sardynii wybiera się ktoś, kto lubi adrenalinę, to istnieje tam jedno z miejsc, które na pewno wyda się interesujące. Jest to Ferrata del Cabirol, czyli inaczej mówiąc, jedna z „żelaznych dróg”. Jest to specjalnie wytyczony i utworzony szlak, który zabezpieczony jest specjalnymi stalowymi linami. Na szlaki znajduje się wiele miejsc, w których trzeba korzystać z klamry, ze względów bezpieczeństwa.

Droga praktycznie cały czas wiedzie przy morzu, to znaczy idzie się skrajem klifu, mogąc obserwować wspaniałe widoki, od czasu do czasu pokonując przepaście. Czas przejścia trasy to około 2 godziny i zaleca się ją jedynie dla osób, które nie odczuwają lęku wysokości i mają w miarę dobrą kondycję. Mimo że droga wymaga odwagi, to na pewno jest to szlak, który na zawsze pozostanie w pamięci. Będąc na szlaku, warto zajrzeć do Groty Neptuna, czyli jednej z jaskiń wapiennych.

Wakacje na Sardynii to nie tylko okazja do relaksu, lecz także spełniania się w swoich pasjach. Jeśli na wyspie znajdą się miłośnicy historii, to warto zajrzeć do Nuragów, czyli tajemniczych budowli, które mogą liczyć sobie nawet kilka tysięcy lat. Cywilizacja, która kiedyś zamieszkiwała Sardynię, ma dość ciekawą historię, dlatego warto to miejsce odwiedzić wraz z przewodnikiem, który będzie zabawiać turystów wieloma ciekawostkami. Warto zainteresować się sardynia last minute.

Wakacje na Sardynii dla każdego

Sardynia czeka na turystów wszelkiego pokroju. To miejsce wyjątkowo polubili celebryci, osoby bogate. Można znaleźć kilka rejonów, które są zamieszkiwane przez właśnie osoby dość znane, które może i nie przebywają na Sardynii cały rok, ale bywają tam na wakacjach. Jest to znak, że Sardynia jest naprawdę wyjątkową wyspą, którą warto się zainteresować.

Wakacje na Sardynii https://wakacjenasardynii.pl warto zacząć planować wcześniej i wytyczyć sobie mały szlak, który pozwoli na poznanie wyspy, chociażby w minimalnym stopniu.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl