Czy kołdry i poduszki stanowią dobry prezent?

Home  /   Czy kołdry i poduszki stanowią dobry prezent?
Czy kołdry i poduszki stanowią dobry prezent?

Kiedy zostajemy zaproszeni na tzw. „parapetówkę” często zastanawiamy się, co ofiarować ludziom wprowadzającym się do nowego domu. Niektórzy kupują na przykład ręczniki, ale ten pomysł może skończyć się tak, że dana para  będzie miała trzydzieści par ręczniczków, a ani jednej innej przydatnej rzeczy. Jasne, nikt nie ustala zresztą zaproszonych, co kupi (chyba, że się dobrze znają i im to nie przeszkadza), ale zasadniczo każdy z nas musi podjąć decyzję sam.

Z pomocą przyjdzie nam więc inny pomysł: kołdry oraz poduszki są rzeczami, których nigdy nie ma zbyt wiele. Dlaczego? Wyobraźmy sobie, że jedna para się zabrudzi, pod drugą śpią goście, na trzeciej zasnął ostatnio pies, a czwarta należy do właścicieli. Są osoby, które lubią mieć poduszki ułożone niczym piramida Cheopsa. Każdy ma swoje przekonania i przyzwyczajenia, dlatego nie powinniśmy zakładać, że kołdry i poduszki się nie przydadzą, bo to nieprawda. Pościel jest zawsze mile widziana i jest znacznie więcej okazji niż jedna do tego, by je sprezentować.

Kołdry i poduszki możemy podarować na przykład nowożeńcom. Oczywiście, nie wybieramy wtedy najtańszego materiału tylko inwestujemy w puchowe pierze. Nawet, jeśli okaże się, że są alergikami, będą mieli tę parę akurat na potrzeby gości. To również bardzo uprzejmy prezent i może zastąpić jakieś zwyczajowe, nudne podarunki. Chociaż teraz na weselach wręcza się już głównie pieniądze, jeszcze do niedawna prezenty były na porządku dziennym, więc kto wie: może to właśnie my trafimy na takie zaślubiny. Ostatecznie nigdy nie wiadomo, gdzie nas los poniesie.

Poduszki i kołdry można ofiarować też osobie, która wyprowadza się z rodzinnego domu. Wiadomo, że nie zabierze ze sobą wszystkiego, a poza tym, choćby na szczęście, zawsze przyda się jakaś nowość. Czy nie byłoby miłym gestem zakupić w takim razie komplet wełnianej pościeli? Okazałoby się to strzałem w dziesiątkę, jeśli ktoś pyta mnie o zdanie. Zostaniemy dobrze zapamiętani i będziemy mieli świadomość, że nasz prezent nie poszedł na marne.

Kołdry mogą być dobrym prezentem na taką okazje, jak urodziny. Oczywiście nie mówimy  tu o urodzinach dziecka, które oczekiwać będzie raczej nowej zabawki, gry lub (w najlepszym wypadku) książki. Ale jeśli bliska nam dorosła osoba (rodzeństwo, rodzice) obchodzić będą właśnie ten szczególny dzień, możemy zrobić im niespodziankę kupując właśnie hipoalergiczną kołdrę. Albo zestaw, na który składają się duże, przyjemne poduszki.

Skoro o poduszkach mowa. Poduszki stanowią bardzo interesujący prezent sam w sobie. Dlaczego? Bo wiele sklepów oferuje teraz możliwość nadrukowania czegoś interesującego na poszewce. Przyjmijmy więc, że idziemy na osiemnastkę i oprócz alkoholu, zabawnego prezenciku i czegoś jeszcze kupimy poduszkę ze śmiesznym napisem. Nie tylko będzie ładnie wyglądała w pokoju, ale również na pewno przyda się do spania. Oczywiście uważajmy, żeby wyobraźnia nas za bardzo nie poniosła, obelżywe napisy na poszewce nie sprawią, że nasz prezent zostanie dobrze zapamiętany. Co więcej, możemy narobić sobie nielichego wstydu, a solenizant poczuje się urażony.

Poduszki to także doskonały, młodzieżowy prezent. Można je zostawić młodemu człowiekowi pod choinką jako uzupełnienie innego prezentu. Tutaj także możemy sobie pozwolić na wybranie poszewki z jakąś postacią popkulturową. Warto jednak w tym względzie najpierw zaznajomić się z gustami osoby obdarowywanej, żeby nie okazało się, że nasz prezent jest troszeczkę nie na miejscu.

Poduszki lub pościel świetnie sprawdza się także jako prezent dla dziecka. Sklepy oferują szeroki wybór pościeli dla dzieci od bawełnianej, po bambusową. Modne są też komplety pościeli dziecięcej https://www.lamilani.pl/komplet-minky-kocyk-poduszka do przedszkola lub żłobka. Najczęściej wybieranymi materiałami są tutaj minky lub velvet.

Kołdry czy poduszki możemy podarować komuś także bez większej okazji. Czasami kiedy nie mamy pomysłu, a chcielibyśmy podziękować, zamiast kolejnego bukietu kwiatów momentalnie zresztą wysychających, zdecydujmy się na droższy prezent. Pod warunkiem, rzecz jasna, że mamy do czynienia z w miarę bliską nam osobą. Zresztą sami potrafimy to w miarę możliwości ocenić.

Dobrze jest przed zakupem pościeli dowiedzieć się, jakie plany aranżacyjne mają osoby, które chcemy obdarowywać. Jeśli zaplanowały one surowy styl skandynawski, nie powinniśmy nagle pojawiać się z kołdrą i poduszkami wypchanymi włóknem bambusowym, w dodatku wyjątkowo barwnymi. Podobnie będzie w stylu retro czy loftowym. Minimalistyczne wystroje nie bardzo lubią się z pstrokacizną, tutaj trzeba celować raczej w typową, prostą biel, ewentualnie szarość.

Jak wybrać dobry sklep, w którym znajdują się kołdry i poduszki? Możemy użyć klasycznych metod i wyszukać jeden z nich w Internecie. W ten sposób szybko przejrzymy ofertę, porównamy ceny z podobnymi sklepami, dowiemy się, z jakiego materiału zostały wykonane interesujące nas przedmioty. Warto również odwiedzić fora internetowe poświęcone wystroju wnętrz i zapytać, który sklep polecają oni w szczególności. Oznacza to, oczywiście, że zostaniemy wręcz zasypani różnego rodzaju ofertami, ale czego się nie robi dla dobra sprawy? Kołdry i poduszki znajdziemy w wielu miejscach w całym Internecie. Przyglądajmy się również komentarzom wystawionym przez klientów, zwłaszcza dotyczącym przedmiotu, który sami chcemy zakupić!